Dr n. med. Barbara Drzewiecka

Właściciel NZOZ Przychodni Pediatrycznej, zaczęła pracować po 2 letnim stażu w 1969r. Początkowo w szpitalu miejskim w Katowicach-Janowie 1 rok, potem w Klinice Pediatrii w Katowicach-Załężu. Równocześnie leczyła dzieci w poradni pediatrycznej w górniczej dzielnicy Katowic - Giszowcu. Od 1975 r do 2002r adiunkt Kliniki Endokrynologii Dzieci Śl. Akademii Medycznej. W tym czasie szkoliła studentów 6 roku medycyny. Doktorat z zakresu endokrynologii dziecięcej. Od 1983r, obok pracy w klinice, przyklinicznej poradni endokrynologicznej, poradni pediatrycznej w Katowicach-Ligocie, otworzyła gabinet pediatryczny. Autor i współautor 40 publikacji naukowych, otrzymała nagrodę Rektora Śl. Akademii Medycznej.

Jako pierwsza na Śląsku, we wczesnych latach 90-tych, wprowadziła masowe szczepienia u dzieci i dorosłych przeciwko WZW typu B i szereg zalecanych, obowiązkowo stosowanych w innych krajach, dotąd niestosowanych w Polsce. Brała czynny udział w "żółtych tygodniach" szczepiąc dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach, również dorosłych w zakładach pracy, wśród księży i zakonnic. W 1997r założyła NZOZ z przychodnią pediatryczną, zatrudniając młodych, ambitnych lekarzy. Każdy z nich został doktorem n. medycznych i specjalistą (Dr n. med: Ewa Krajewska-Siuda, Ewa Krzystanek, Małgorzata Firek- Pędras, Beata Kazek, Marzena Komraus, Justyna Surmik, Aleksandra Pośpiech, Patrycja Larysz). W chwili obecnej pracuje z 7 lekarzami.

Dr Barbara Drzewiecka przywiązuje dużą wagę do zebrania szczegółowego wywiadu o dziecku, dokładnym zbadaniu całego dziecka i holistycznym spojrzeniu na małego pacjenta. Stosuje konwencjonalne i niekonwencjonalne metody leczenia (homeopatia, ziołolecznictwo). W 2006 r została przyjęta w poczet osobistości w leksykonie "Who is who". Hobby - narciarstwo, zwiedzanie najdalszych zakątków świata, lubi gotować wg własnych przepisów, dekoracja wnętrz.