Lek. Anna Brzóska

Lekarz specjalista pediatra oraz magister dietetyk kliniczny, absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Tytuł magistra dietetyki zdobyła broniąc pracy magisterskiej pod tytułem „Analiza zachowań żywieniowych dzieci z autyzmem”. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Onkologii Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci w Tychach. Od 2008 roku współpracuje z Przychodnią Pediatryczną Pani Doktor Drzewieckiej.

Aktualnie w swojej pracy łączy praktykę pediatryczną z profesjonalnym poradnictwem żywieniowym. Opieką dietetyczną otacza mamy w ciąży i mamy karmiące piersią oraz niemowlęta w okresie rozszerzania diety, dzieci młodsze i młodzież, także mamy i dzieci stosujące dietę wegetariańską czy wegańską. Pomaga rodzicom w modyfikacji żywienia dziecka w przypadku alergii, nietolerancji pokarmowych, celiakii, insulinooporności, nadwagi, otyłości, niedoborów pokarmowych (np. niedokrwistości z niedoboru żelaza), zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego (biegunki, zaparcia, refluks żołądkowo-przełykowy). Zajmuje się terapią trudności w karmieniu i jedzeniu. Swoją pomoc i poradnictwo opiera na skrupulatnym budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych dziecka i całej rodziny. Na bieżąco aktualizuje wiedzę uczestnicząc w konferencjach, warsztatach i szkoleniach pediatrycznych i dietetycznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, a także Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Konsultacje dietetyczne możliwe są stacjonarnie w Poradni Pani Doktor Drzewieckiej oraz w Centrum Wspomagania Rozwoju Persevere w Katowicach, a także mailowo [abrzoska.dietetyk@gmail.com] lub telefonicznie [+48 537 278 386].

Prywatnie mama dwóch córek. Pasja – medycyna kulinarna, podróże po Polsce.